10 důvodů, proč cvičit na trampolíně

Hledáte efektivní a zábavné cvičení? Možná jej hledáte tak usilovně, že jste něco přehlédli. Koukněte ven na zahradu, nestojí tam trampolína? Ano? Že si na ní hrají vaše děti? Tak od tohoto okamžiku je připravte na skutečnost, že svou trampolínu budou muset sdílet s rodiči! Doby, kdy byla trampolína brána jako hrací prvek pro děti jsou dávno pryč, dnes frčí jumping nebo-li skákání na trampolíně. Kurzy jumpingu jsou v nabídce fitness center již nějaký ten pátek, avšak i doma si můžete na trampolíně efektivně zacvičit. Máme pro vás hned 10 důvodů, proč cvičit na trampolíně.

Já skáču, ty skáčeš, oni skáčou…

cvičení na trampolíněJá skáču, ty skáčeš, oni skáčou…pojmy skákání, jumping nebo trampolína se dnes skloňují ve všech pádech, proč? Trampolína se stala světovou star a velice trendy záležitostí. Skáčou na ní malé děti ve školkách v rámci tělocviku, maminky ve fitness centrech, ale i tatínkové. Zkrátka a dobře lidé všech věkových generací. Vždyť skákání je pro naše zdraví tolik přínosné! Cvičit na trampolíně lze různě. V kurzech jumpingu to probíhá obvykle tak, že trenér určí sérií cviků, které předcvičuje v doprovodu rytmické hudby. Obvykle se jedná o běhání na místě, skákání snožmo, twistování, o cvik s názvem nůžky, lifting, o přenášení váhy z nohy na nohu a podobně. Skákání je však samo o sobě přínosné, zvolit si tak můžete svůj vlastní styl.

10 důvodů, proč cvičit na trampolíně

Ať už si pořídíte rozměrnou trampolínu na zahradu nebo její menší variantu do interiéru, litovat nebudete. Máme pro vás hned 10 důvodů, proč cvičit na trampolíně.

Důvody cvičení na trampolíně

1. Cvičení na trampolíně je efektivní a nebolestivé

Věděli jste, že cvičení na trampolíně je vůbec tím nejefektivnějším cvičením? Vám možná připadá, že jen tak zlehka hopsáte, ve skutečnosti jsou zapřaženy všechny části vašeho těla. A který cvik tohle umí? Cvičení na trampolíně nebolí, a proto se může stát oblíbeným pro všechny věkové generace. Díky odpružení nedochází k doskoku na tvrdou zem, klouby tak nejsou nijak namáhány.

2. Cvičení na trampolíně pálí tuky a kalorie

Pro efektivní ztrátu váhy by se na trampolíně mělo cvičit minimálně půl hodiny 3krát týdně. Cvičení na trampolíně patří k aerobním aktivitám, u nichž až po 20 minutách dochází ke spalování tuků a kalorií.

3. Skákání na trampolíně zlepšuje kondici

Po zimě marně hledáte ztracenou kondičku? Naleznete ji na trampolíně! Pravidelným skákáním posílíte vaši odolnost proti zátěži, upravíte si dýchání a vytrvalost. Pravidelný kontakt s trampolínou se tak podepíše nejen na vašem dalším skákání, nýbrž i na dalších sportovních aktivitách.

4. Cviky na trampolíně urychlují metabolismus

Jak je známo, pravidelný pohyb zlepšuje metabolismus a rychlý metabolismus = snazší hubnutí. Proto skákejte, skákejte a skákejte! Opakované skoky přimějí i ten nejpomalejší metabolismus k nastartování.

5. Cvičení na trampolíně příznivě působí na lymfatický systém

Skákání na trampolíně pozitivně ovlivňuje lymfatický systém. Pod pojmem lymfa si můžeme představit čirou tekutinu, která koluje naším tělem a čistí jej od toxinů. Pro správnou očistu organismu je důležité, aby lymfa kolovala, k tomu jí mimo jiné přispějeme i pravidelným skákáním na trampolíně.

6. Dovádění na trampolíně příznivě ovlivňuje kardiovaskulární systém

Za cvičení na trampolíně vám bude vděčné zejména vaše srdíčko. Pravidelné cvičení zlepšuje průchodnost i elasticitu cév, okysličuje organismus a tím ovlivňuje i činnost srdce.

7. Trampolíny způsobují dobrou náladu

Dalším z důvodů, proč si pořídit trampolínu je i ověřená skutečnost, že skákání na trampolíně způsobuje dobrou náladu. Skoky na trampolíně nejsou nijak namáhavé, tím pádem jsou i uvolňující. Pomocí trampolíny se tak můžete zbavit únavy, stresu a chmur. Delší pohyb na trampolíně vám z těla vyplaví endorfiny, které jsou známé jako hormony štěstí.

8. Cvičit na trampolíně dokáže každý

Proč cvičit zrovna na trampolíně? Dokáže to každý, nehledě na faktor věku. Ke skákání na trampolíně nejsou nutné žádné fyzické předpoklady, ani pohybová zdatnost.

9. Cvičení na trampolíně je zábavné

Cvičení na trampolíně patří k těm nejzábavnějším vůbec. Mimo kurzy ve fitcentru si tempo určujete sami. Nejedná se o stresovou situaci, kdy jen marně přemýšlíte, jestli dokážete zvednout nohu do pravého úhlu tak, jako váš trenér, nýbrž si jen tak uvolněně poskakujete.

10. Trampolína vás vytáhne na čerstvý vzduch

Trampolína vás vytáhne na čerstvý vzduch, zejména pak ta venkovní. U ní oceníte možnost být na čerstvém vzduchu, což je ve srovnání s vydýchaným prostředím pracoviště velice příjemné