Zahradní trampolíny – tyto trampolíny jsou k vůli svým rozměrům, které můžou mít až 5 metrů v průměru, vhodné především k venkovnímu použití. Jsou ideální jak pro děti, tak i dospělé. Měl by se však klást vyšší důraz na bezpečnost při skákání, jelikož výskok na takovýchto trampolínách je mnohem vyšší, než na trampolínách domácích.
Profesionální trampolíny – pro náročné zákazníky jsou k dostání i trampolíny se známkou Profi. Tyto velké zahradní trampolíny jsou určeny pro ty, kteří se skákání chtějí věnovat pravidelně a intenzivně. Jsou vyrobeny ze špičkových materiálů a zaručují jen tu nejlepší kvalitu. Tyto trampolíny mívají nosnost až 180 kg.
Velké, zahradní trampolíny přímo vybízejí k bláznivému pohybu. Před samotným skákáním je velice vhodné svaly nejprve protáhnout, abychom nedostali nepříjemnou křeč a neublížili si. Pak už se jen pomalu zahříváme, pohupujeme se a zkoušíme různé skoky, výskoky, běh na místě a kombinace. Skákat můžeme snožmo, ze strany na stranu, ve výskoku zkoušet roztáhnout nohy od sebe a podobně. Velmi dobré je do výskoků zapojit také ruce. Někteří, zdatnější jedinci, si dokonce troufnou i na různá salta. Mějte však na paměti, že pro takové kousky je zapotřebí mít určitě zkušenosti a také dostatečně velkou trampolínu. Děti by měly trampolínu užívat vždy pod dohledem dospělé osoby. Aby je skákání bavilo co možná nejvíce a nejdéle, vyzkoušejte s nimi hrát různé hry, díky kterým se budou zdokonalovat. Můžete jim například Vy, nebo další dítko dělat trenéra a dávat různé ,,skákací“ úkoly (skoky s otočkou, na jedné noze, co možná nejvýše …). Po nějaké době si role vyměňte. Můžete vyzkoušet také vybíjenou uprostřed trampolíny měkkými, pěnovými míčky. Uvidíte, že se pobavíte a unavíte všichni.
Pokud jsou zahradní trampolína skládací, můžete je snadno a rychle složit a dát například na zemi do zahradních domků.