Při výběru trampolíny rozhodně nepodceňujte pružiny

Pružina. Jedná se sice o malou součást trampolíny, avšak velmi důležitou. Podle toho, kolik má trampolína pružin, totiž můžete například snadno zjistit, zda se jedná o výrobek kvalitní či naopak.

Tak například trampolína o průměru 300 centimetrů by měla mít 64 pružin z kvalitního materiálu. Pokud jich má méně, pružiny se více namáhají a tím pádem se zkracuje i jejich životnost. V takovém případě je budete muset měnit třeba už po roce používání. A to není nutné.

Čím méně pružin, tím menší nosnost trampolíny

Někteří prodejci nabízí trampolíny této velikosti jen s šedesáti pružinami. Můžete ale v obchodech narazit i na výrobky, které mají pružin dokonce jen čtyřiapadesát.

Rozdíl u takových trampolín je nejen v délce jejich životnosti, ale také v tom, že zatímco ta s 64 pružinami vydrží až 180 ti kilovou zátěž, nosnost ostatních trampolín se kvůli menšímu počtu pružin výrazně snižuje – o šedesát až osmdesát kilo.

Důležitý je i materiál pružin a poutka

Při zaměření se na pružiny je také důležitým faktorem jejich materiál a povrchová úprava. Samozřejmě tu platí, že čím kvalitnější, tím odolnější. Mezi hodnotné určitě patří pružiny galvanizované, což jim zajišťuje výbornou ochranu proti korozi.

Povšimněte si i toho, z jakého materiálu jsou poutka, která drží pružiny a jak jsou přišita. Protože když se poutko vytrhne, není už skákání na trampolíně kvůli možnému zranění bezpečné.

Zničenou pružinu je nutné hned vyměnit

Nejenže byste se mohli zranit, také byste si mohli zničit odrazovou plochu, která musí být stále napnuta na všech směrech.

Náhradní pružiny většinou pořídíte v obchodě, ve kterém jste trampolínu nebo celý trampolínový set koupili. Ať už se jedná o obchod kamenný či internetový.

Obvykle se pružiny vybírají podle jednotlivých průměrů trampolín. Například na menší, o průměru 96 centimetrů by měla být délka pružiny včetně úchytu zhruba 7,4 centimetrů. Na trampolíny větší – 122, 144 centimetrů se pořizuje pružina včetně úchytu o 1,4 centimetry delší. K trampolínám o průměru 183 centimetrů pak pružina dvanácticentimetrová.

Na trhu jsou však i takové pružiny, které se hodí pro různé velikosti trampolín. Pokud si nejste jisti, jaký rozměr pružiny je k vaší trampolíně ten pravý, poraďte se raději s prodejcem.

Při výběru trampolíny rozhodně nepodceňujte pružiny 5.00/5 (100.00%) 1 vote