Sedmimílové skákací boty

Přemýšleli jste někdy o tom, jaký to asi je pocit, vznášet se nad zemí? Pokud si nasadíte tzv. skákací boty, zakusíte velmi podobné emoce. Při každém kroku se vznesete nad zem a dopadnete třeba o několik metrů dál. Záleží samozřejmě na tom, jak moc si budete svou „chůzi“ v těchto zázračných botách užívat a kolik energie do ní vložíte. Kdo jednou zkusil skákací boty nazout, ten na ně nedá dopustit.

Boty jako z pohádky

Jistě jste již v ulicích měst někdy zahlédli osoby, které měly nohy obuté v jakýchsi podivných konstrukcích připomínajících protézy. Nešlo však o žádné kompenzační pomůcky. Ve skutečnosti si tito lidé užívají překvapivou svobodu pohybu, kterou nabízí tzv. skákací boty, zvané též sedmimílové. A tenhle název rozhodně není od věci. Po nazutí skákacích bot budete skutečně cítit jako v pohádce. Díky pružinám, které vás vynesou asi čtyřicet centimetrů nad zem, je každý krok doprovázen příjemným houpáním a každý skok znamená překvapivý a naprosto nečekaný pocit – vždyť jediným pohybem se oproti klasické chůzi přenesete několikanásobně dál a rychleji!
Skákací boty jsou gejzírem radostných emocí, nových zážitků a skvělých zkušeností, které i nejlépe užijete s přáteli. Vybízejí k experimentování, pomáhají zlepšit fyzickou kondici, jsou zábavné a nikdy se s nimi nenudíte. Zkrátka dokonalé!

Jak se zrodily sedmimílové boty

Vynález tohoto „obuvnického zázraku“ se připisuje německému autorovi Alexandru Böckovi. Jeho patent spatřil světlo světa v roce 1999, ve sportovním světě se tedy dosud jedná o žhavou novinku. První skákací boty byly na trh dodávány pod názvem „Powerskips“. Ty jsou jakožto originální výrobek k dostání dodnes, nicméně jejich cena je relativně vysoká. Není tedy divu, že netrvalo dlouho a vynořily se desítky napodobenin. Skvělého nápadu se chopily další firmy a zájemce o sedmimílové boty má tak dnes možnost vybírat z široké nabídky a rovněž různých cenových hladin. Pokud je váš rozpočet napjatější, skákací boty bez potíží seženete dokonce i v bazaru.

Sport vhodný pro každého

Při pohledu na skokany obuté v sedmimílových botách se zákonitě nabízí otázka: zvládl bych to i já? Je to složité? Dokáže to i ten, kdo není zrovna sportovní talent? Na všechny otázky můžeme s klidem a rádi odpovědět kladně. Skákací boty patří mezi ty sportovní aktivity, které si oblíbí skutečně každý. Jsou tak zábavné a tak netradiční, že padnou do oka i tomu, kdo jinak sport sleduje nanejvýš v televizi. A co víc, bude si je ihned chtít zkusit! Je to podobné jako s trampolínou. Ovládání sedmimílových skákacích bot je navíc podobně intuitivní, jako chůze. Po několika nejistých krocích získáte stabilitu a potřebnou odvahu poprvé se odrazit, načež nebudete chtít přestat. Skákací boty jsou vhodné opravdu pro každého. Nezáleží na věku ani velikosti nohy. Pokud se nestydíte, vyrazte do ulic třeba se svými vnoučaty.

Na co nezapomenout

Popsali jsme samá pozitiva, která s sebou skákací boty přinášejí. Ale to ještě neznamená, že jejich používání je úplně bez rizika. Při jakémkoliv sportu je důležité předcházet nebezpečí případných zranění a nejinak to platí u skákacích sedmimílových bot. Zvláště pokud jste je ještě nikdy neměli na sobě, rozhodně doporučujeme při nákupu investovat i pár korun navíc do kvalitních chráničů a zejména helmy. Skákací boty svádějí k nejrůznějším bláznivým kouskům, není však jistě třeba připomínat, že takové experimentování nemusí vždy dobře dopadnout. Pro začátek bude lepší, poprosíte-li někoho, kdo už má se skákacími botami zkušenost, aby vás zaučil. Ale úplně nejdřív zadejte do internetového vyhledávače dotaz „skákací boty video“ a pečlivě si prohlédněte návod, jak se to vlastně dělá. Asi se nebudete hned od počátku pouštět do extrémních salt, která někteří experti provádějí zdánlivě bez jakýchkoliv obtíží, ale mějte na paměti, že i oni přece nějak začínali, takže… jdeme skákat!

Skákací boty – video

Sedmimílové skákací boty 3.18/5 (63.64%) 11 votes